Ismerje meg a leggyakrabban feltett kérdéseket

A módszer kb. 4 éves kortól alkalmazható, amikor a gyermek már végig tud nézni egy rövid mesefilmet. Felső határ nincs. Ennél fiatalabbaknál elméletileg alkalmazható ugyan, de nagyon nehéz kivitelezni. 

Általában a legoptimálisabb a heti két alkalom. Az alkalmak száma a problémától függ, általában 40 alkalom (20-60 alkalom között), de már az első 10 alkalom után is látszanak az eredmények.

Nem, a tréning során nem vezetünk áramot sehova, ez egy ún. „non-invazív” eljárás.

Nem, a módszert az emberek kb. 15%-a nem tudja megtanulni, náluk más módszereket kell keresni. Gyerekeknek általában sokkal könnyebben megy, az ő idegrendszerük még sokkal rugalmasabb.

A trénerek egyéni díjszabás szerint dolgoznak, függ a tréner alapképzettségétől, tapasztalatától, a földrajzi helytől, stb…

A társadalombiztosítás nem támogatja, de egyes pedagógiai szakszolgálatnál utolérhető ingyenesen is az ellátás a rászoruló gyermekek számára. Sajnos a létszám és az órakeret is erősen korlátozott. Néhány iskola is rendelkezik készülékkel, leginkább saját tanulói részére

Igen, lehet, sőt a többi párhuzamos fejlesztés hatását is felgyorsítja, felerősíti.

Elvileg a neurofeedbacket az epilepszia és az epilepsziás tünetek ellen (is) fejlesztették ki. Jó hatással van a betegségre, de önmagában nem képes megakadályozni az epilepsziát. A gyógyszert semmiképp nem szabad abbahagyni mellette, és csökkenteni is tilos. Mivel az epilepszia súlyos betegség, csak a kezelőorvos tudtával és írásos engedélyével foglalkozunk epilepsziás beteggel, szoros konzultáció mellett.

Amennyiben messze lakik a trénertől, vagy előreláthatólag sok ülésre lesz szükség, otthonra, saját magának is vehet készüléket. Ekkor is el kell járni a terapeutához, eleinte hogy beállítsa a mérést, utána pedig időnként kontrollra, de sokkal ritkábban kell járni, és két időpont között akár naponta is lehet tréningezni